افزایش میزان مصرف CNG در اردبیل

Author:

در پنج ماهه نخست امسال میزان مصرف CNGدر اردبیل 108 درصد افزایش یافته است.

به گزارش اویاقلیق (بیداری آذربایجان) به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سید حجت مدنی بعد از ظهر امروز در بازدید از جایگاه فعال CNG در اردبیل اظهار داشت:  در پنج ماهه نخست امسال میزان مصرف CNG در اردبیل از مرز ۸۷ میلیون و ۱۹۰ هزار مترمکعب گذشت که با افزایش ۱٫۸ درصدی روبرو بوده است و این نشان از ترویج فرهنگ استفاده از گاز طبیعی در استان دارد.

وی افزود: در پنج ماهه نخست سال گذشته میزان مصرف CNG در اردبیل به ۸۵ میلیون و ۶۴۰ هزار متر مکعب رسیده بود که این میزان در مقایسه با مصرف امسال رشد و افزایش را نشان می‌دهد و با پیش‌بینی‌های انجام یافته انتظار می‌رود این شرایط در سال‌های آتی نیز به همین منوال ادامه یابد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: میزان مصرف روزانه CNG نیز در استان اردبیل از ۵۵ باب جایگاه فعال در منطقه طی پنج ماه به ۵۶۳ هزار متر مکعب رسیده است و از این ۵۵ باب جایگاه فعال در منطقه طی پنج ماه گذشته  سوختگیری انجام شده است.

مدنی بیان کرد: در مرداد ماه امسال نیز میزان مصرف گاز طبیعی به مرز ۱۸ میلیون و ۱۱۴ هزار متر مکعب رسیده که در این ماه نیز با افزایش ۰٫۰۲ درصدی روبه‌رو بوده‌ایم و امسال بیشترین مقدار مصرف را در تیر ماه با مقدار ۱۸ میلیون و ۱۵۷ هزار متر مکعب داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۳٫۸ درصدی روبه‌رو بوده است.

وی اظهار کرد: اهمیت میزان مصرف گاز طبیعی در استان اردبیل حائز اهمیت بسیار است چرا که این استان به دلیل قابلیت‌های بخش گردشگری سالانه میزبان خیل عظیمی از مسافران و گردشگران است.

منبع: www.oyaglig.com