افزایش مراکز معاینه فنی ویژه خودرو‌های CNG سوز

Author:

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری گفت: تا پایان هفته تعداد مراکز تست هیدرواستاتیک مخزن CNG خودرو‌ها در تهران ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد.

 به گزارش شهرایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان افزایش مراکز معاینه فنی ویژه خودرو‌های CNG سوزامیر جعفرپور، مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری  اظهار کرد: با توجه به حجم زیاد مراجعه مالکان خودروهای دوگانه سوز به مراکز معاینه فنی برای اخذ برگه معاینه فنی و کمبود مراکز تست هیدرو استاتیک، به زودی تعداد این مراکز افزایش خواهد یافت. وی افزود: با توجه به اینکه در تهران فقط یک مرکز معاینه فنی، تست هیدرواستاتیک مخزن CNG را انجام می‌داد و اخیرا هم یک مرکز اضافه شده است، تا پایان هفته نیزتعداد این مراکز 100درصد افزایش می‌یابد و به تعداد 4 مرکز خواهد رسید. 

مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری در ادامه در خصوص مبالغ تست هیدرواستاتیک این مراکز بیان کرد: نرخ گذاری از سوی سازمان استاندارد انجام و مبالغ متفاوتی از مالکان خودروها اخذ می‌شود، اما نرخ انجام تست هیدرواستاتیک در مراکز معاینه فنی برای سال ۹۷ از سوی سازمان استاندارد مصوب می‌شود و میزان آن از نرخ فعلی کمتر خواهد بود.

جعفر پور در پایان گفت: بالغ بر 500 هزار خودرو دوگانه سوز در شهر تهران داریم که این تعداد خودروهایی که از ابتدای تولید توسط کارخانه و یا در خارج از کارخانه توسط مالک دوگانه سوز شدند را شامل می‌شود.

گفتنی است؛ پیش از این سعید قیصر مدیر امور اجرایی معاینه فنی کشور حداکثر هزینه معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز را ۱۸۱ هزار تومان اعلام کرد.

قیصر گفت: هزینه کلی معاینه فنی در خودروهای یک مخزن نیز ۶۲ هزار تومان برای تست هیدرواستاتیک، ۲۲ هزار تومان هزینه بازدید چشمی، ۲۸ هزار تومان هزینه باز و بسته کردن مخزن است.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی کشور تصریح کرد: همچنین هزینه معاینه فنی در خودروهای دو مخزن نیز ۶۲هزار تومان برای تست هیدرواستاتیک هر مخزن، ۳۵ هزار تومان هزینه باز و بسته کردن مخزن و ۲۲هزار تومان هزینه بازدید چشمی است.

منبع: www.shahriran.ir