افزایش ساعت انتظار سوخت‌گیری CNG

Author:

 

تدابیر لازم برای سوختگیری خودروهای گازسوز پس از لغو نظام سهمیه بندی بنزین، در جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی پیش‌بینی شده است.

مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار کرد: هم اکنون میانگین ساعت انتظار خودروها در جایگاههای سی‌ان‌جی کلانشهر تهران ٢٠ دقیقه و در استان تهران ١٥ دقیقه است.

امیر وکیل زاده با بیان این که انتظار می رود با لغو نظام سهمیه بندی بنزین، استفاده از سی‌ان‌جی با استقبال بیشتری روبرو شود، تصریح کرد: این امکان وجود دارد که ساعت انتظار سوختگیری خودروها در جایگاههای سی‌ان‌جی این کلانشهر با ١٠ دقیقه افزایش به نیم ساعت برسد.

وی با اشاره به این که این استقبال ممکن است از سوی تاکسیهای دوگانه سوز بیشتر باشد، یادآوری کرد: هم اکنون در تهران برخی از جایگاههای سی‌ان‌جی به تاکسیها اختصاص دارد که در صورت استقبال زیاد، تعداد بیشتری جایگاه به سوختگیری تاکسیها اختصاص داده خواهد شد.

وی ظرفیت سوختگیری در جایگاههای سی‌ان‌جی را دو میلیون و ٥٧٠ هزار متر مکعب بر ساعت اعلام کرد و افزود: با توجه به این که میانگین ساعت کارکرد کمپرسورها هفت ساعت در روز است، هم اکنون حدود ١٨ تا ١٨,٥ میلیون متر مکعب در روز سی‌ان‌جی عرضه و مصرف می شود.

وکیل زاده با بیان این که امکان افزاش ساعت کارکرد کمپرسورها به ١٤ تا ١٥ ساعت در روز به راحتی امکانپذیر است،تصریح کرد: بنابراین نگرانی از بابت استقبال شهروندان برای سوختگیری سی ان جی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: زیرساختهای لازم برای افزایش مصرف سی ان جی در کشور آماده است و هموطنان می توانند به منظور ایجاد صرفه اقتصادی از این سوخت بهره مند شوند.

وزارت نفت اعلام کرده است که برای دارندگان خودروهایی که سهمیه بنزین موجود در کارت سوخت آنها از فردا شب (سه شنبه ٥ خردادماه) لغو می‌شود و امکان استفاده از ذخیره بنزین را ندارند، سی ان جی می تواند سوخت جایگزین مناسبی باشد.

منبع: www.tnews.ir