استفاده از ظرفیت‌های خالی CNG در روزهای پرمصرف بنزین

Author:

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به افزایش مصرف بنزین در روزهای اخیر به مردم توصیه کرد از ظرفیت خالی بخش سی ان جی بیشتر استفاده کنند.

به گزارش گروه اقتصادی آنا از شانا، عباس کاظمی،‌معاون وزیر نفت گفت: شرکت ملی پالایش و پخش تامین کننده بنزین است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، اما باید سازوکاری ایجاد کنیم که مردم از گاز طبیعی فشرده (CNG) بهره بیشتری ببرند.

وی با بیان این‌که سوخت سی ان جی پاک و نسبت به بنزین هم ارزان تر است، تصریح کرد: با استفاده بیشتر از ظرفیت‌های خالی CNG، امنیت توزیع بنزین هم تامین می‌شود.

به گفته وی، هم اکنون روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب از ظرفیت موجود سی ان جی قابل استفاده است.

کاظمی همچنین در بخش مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: مسئولیت ما در چهار سال گذشته عرضه سوخت مناسب و سازگار با محیط زیست بوده که در آن اهتمام جدی به عمل آوردیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان این‌که قبل از سال ۹۲ گاهی بنزن در هوا به ۲۰۰ پی پی ام می رسید، افزود: در سال‌های اخیر بنزن موجود در هوای تهران به ۵ رسیده و میزان آلاینده گوگرد هوای شهر نیز از ده هزار پی پی ام به ۵۰ پی پی ام کاهش یافته است.

وی با اشاره به این‌که این مورد در حال تسری به دیگر شهرهای کشور نیز هست، بیان کرد: برنامه ما برای آینده، این است که ۵۰ شهر را تا پایان این دولت از نعمت بنزین و نفت‌گاز یورو ۴ بهره مند کنیم.

منبع: www.ana.ir