احداث 55 جایگاه سوخت سی ان جی توسط بخش خصوصی

Author:

 

تین نیوز | شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اسفند ماه سال 93 در حالی با صدور اطلاعیه ای تغییر قیمت گازCNG خبر داده بود که عملا این اتفاق در سال گذشته محقق نشد. بر این اساس مدیریت طرح احداث جایگاه CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، تمامی پیمانکاران و جایگاه داران را موظف به تغییر واحد شمارشگر توزیع کننده های سی ان جی در جایگاه‌های خود از مترمکعب به کیلوگرم نموده بود.

مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در این باره گفت: بر پایه ابلاغیه اداره بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، از ابتدای سال 94، نرخ فروش CNG بر حسب کیلوگرم، 600 تومان و قیمت هر متر مکعب CNG نیز 450 تومان نرخ گزاری شده بود که تلاش ها این قیمت ها را تا حدممکن کاهش داد و از 440 به 411 رساند.
 
امیر وکیل زاده در گفتگو با تین نیوز،با اشاره به اینکه اجرای طرح تغییر قیمت ها عملا به سال 94 منتقل شد، افزود: بر این اساس قیمت گاز  CNG همراه شد که بر اساس برنامه تلاش می شود با ادامه روند کاهش قیمت، مصرف کنندگان را به استفاده هر چه بیشتر از این سوخت ترغیب نماییم.

وی در خصوص دستیابی صنعت CNG به اهداف خود در سال 93، تصریح کرد: خوشبختانه انحرافی از اهداف از پیش تعیین شده این صنعت علیرغم حضور کمتر از شش ماهه اینجانی در این بخش از صنعت نداشتیم و تعیین تکلیف قیمت گاز CNG موفقیت قابل تحسینی در این حوزه محسوب می شود.

وکیل زاده از احداث 55 جایگاه با سرمایه بخش خصوصی سخن گفت و اظهار داشت: از این تعداد 27 جایگاه به بهره برداری رسیده که امید می رود با همکاری و تعامل میان دو بخش خصوصی و دولتی میزان جایگاه ها افزایش یابند.

منبع: www.tnews.ir