احداث ۷۰ جایگاه CNG با سرمایه‎گذاری بخش خصوصی

Author:

 

عصر خودرو : مدیر طرح جایگاه CNG کشور با بیان اینکه هم‌اکنون دو هزار و ۷۷۷ جایگاه CNG در مدار تولید قرار گرفته است، گفت: تا پایان سال جاری ۱۰۰ جایگاه دیگر در کشور راه‌اندازی می‌شود.

 

 

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، امیر وکیل زاده مدیر طرح جایگاه‌های CNG کشور  درخصوص آمار جایگاه‌های CNG در کشور، بیان داشت: هم‌اکنون دو هزار و 777 جایگاه CNG فعال در کشور وجود دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی اصولی قرار است در سال جاری 80 تا 100 جایگاه دیگر در کشور راه‌اندازی شود.

وکیل زاده درخصوص افزایش قیمت بنزین در کشور گفت: با افزایش قیمت هم‌اکنون رغبت مردم برای استفاده از سوخت پاک بیشتر شده است به طوری که مردم تمایل  زیادی برای سوختگیری از این فرآورده هستند.

 

وی تاکید کرد: درصدد هستیم بر اساس بند ق تبصره دو، جایگاه های CNG در کشور را افزایش دهیم، به طوری که هم‌اکنون 70 جایگاه توسط بخش خصوصی در حال ساخت است که از این تعداد 30 جایگاه با سرمایه بخش خصوصی راه اندازی شده است.

مدیر طرح جایگاه‌های CNG کشور درخصوص کارمزد جایگاه‌ها اظهار داشت: افزایش کارمزد جایگاه‌ها از سال گذشته در کشور اجرایی شده و این امر باعث سرمایه‌گذاری مردم در احداث جایگاه‌های جدید شده است، چرا که احداث جایگاه CNG در کشور صرفه اقتصادی دارد.

منبع: www.tnews.ir