اتحادیه سوخت‌های جایگزین و صنایع وابسته

Author:

رئیس دبیرخانه دائمی CNG از آغاز بکار اتحادیه سوخت‌های جایگزین و صنایع وابسته خبر داد و گفت: انتخابات این اتحادیه اوایل اسفند برگزار می شود.

به گزارش مجله صنعت CNG به نقل از مهر، محسن مشایخی رئیس دبیرخانه دائمی CNG در نشستی خبری از آغاز بکار اتحادیه سوخت جایگزین خبر داد و گفت: از اوایل سال ۸۶ دبیرخانه CNG آغاز بکار کرد و در سال ۸۷ نخستین کنفرانس در این خصوص برگزار شد.

وی با بیان اینکه در آن زمان مهندس نعمت زاده معاون وزیر نفت بود و تاکید داشت که مشکلات CNG فقط با ایجاد یک تشکل واحد حل می شود، اظهار داشت: از همان سال شورای سیاستگذاری دبیرخانه تصمیم گرفت کار کارشناسی را برای ایجاد این تشکل واحد شروع کند.

رئیس دبیرخانه دائمی CNG با اعلام اینکه در این راستا ۲۸ دی ماه کنفرانس و نمایشگاه CNG در هتل المپیک برگزار می شود، افزود: پس از برگزاری اولین کنفرانس، دبیرخانه شروع به کار کرد و کار کارشناسی در مبحث CNG آغاز شد.

مشایخی با اشاره به انجام بیش از ۱۰۰ هزار نفر ساعت کار در دبیرخانه این همایش تا پایان سال ۹۴، اظهار داشت: در سال ۹۴ مصوبه هیات مدیره اتاق اصناف را برای تشکیل اتحادیه کشوری دریافت کردیم و در تیرما سال ۹۵ هم با اقدامات شورای سیاستگذاری دبیر خانه توانستیم نظر موافق وزیر را هم دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه با همکاری اتاق اصناف ایران و مرکز امور اصناف وزارت صمت، جلسات ادامه یافت، گفت: سرانجام مقرر شد که در اوایل اسفند امسال انتخابات هیات مدیره این اتحادیه برگزار شود البته قرار بود که انتخابات در ۲۸ دی ماه باشد اما به دلیل کارشکنی اتحادیه های همگن، انتخابات به اسفند موکول شد.

صنعت ۳میلیارد دلاری CNG نیازمند حمایت است

 در این نشست همچنین خلیل عسگری، قائم مقام دبیرخانه دائمی CNG  با بیان اینکه برخی مدیران معتقد نیستند که این صنعت پیروز شده است، گفت: این صنعت با ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری، بیش از ۳۵ میلیارد دلار به این کشور خدمت کرده است. تقاضای ما این است که مدیران حمایت بیشتری از ما داشته باشند زیرا فقط CNG می تواند سوخت خودرو را در ایران نجات دهد.

وی با درخواست از فعالان صنعت CNG  در خصوص برگزاری انتخابات این اتحادیه، گفت: با همکاری فعالان این صنعت می توانیم اتحادیه ای پرقدرت تشکیل دهیم و مشکلات این صنف را پیگیری کنیم.

براساس این گزارش، هشتمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی سوخت‌های جایگزین، خودرو و صنایع وابسته ۲۸ تا ۳۰ دی‌ماه در مرکز همایش‌های هتل المپیک با رویکرد عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در بخش حمل و نقل برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با هدف ایجاد زمینه‌های لازم به منظور توسعه استفاده از سوخت‌های جایگزین در خودرو و صنایع وابسته و فناوری‌های نوین مطرح در بخش حمل و نقل همچنین استفاده از ظرفیت‌های قانونی توسعه سوخت‌های جایگزین در کشور با حضور مسئولین دستگاه‌های اجرایی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، صنعتگران و فعالان بخش خصوصی و بخش‌های پژوهشی کشور طی سه روز برپا می شود.

همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست، اتاق اصناف، پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهشگاه نیرو، سازمان بهره وری انرژی و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مرکز آموزش مدیریت دولتی و دبیرخانه سوخت‌های جایگزین از حامیان و برگزارکنندگان اصلی این رویداد هستند.