۱۶ بلوک اکتشافی جدید نفت و گاز رونمایی شد

Author:

محسن خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: قبلا حدود ۱۰ بلوک اکتشافی معرفی شده بود که اکنون با اضافه شدن ۱۶ بلوک جدید، به ۲۶ بلوک اکتشافی می‌رسیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محسن خجسته مهر درباره اکتشاف بلوک‌های جدید نفتی گفت: به منظور حداکثرسازی ذخایر نفت و گاز در گسترده کشور و بالا بردن نرخ جایگزینی نفت و گاز تولیدی، از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم، حدود 2.5 میلیارد بشکه معادل نفت خام، به ذخایر هیدروکربوری کشور اضافه شده است.

وی افزود: برای تداوم و گسترش این فعالیت‌های عظیم اکتشافی که به عنوان بنیان استراتژیک صنعت نفت و گاز محسوب می‌شوند، برنامه ریزی شده که با سرمایه گذاری حدود 1.2 میلیارد دلاری، حدود 16 بلوک اکتشافی جدید در معرض نگاه بخش خصوصی و پیمانکاران و شرکت‌های اکتشاف تولید قرار گیرد.

این مقام مسئول تاکید کرد: قبلا حدود 10 بلوک اکتشافی معرفی شده بود که اکنون با اضافه شدن این 16 بلوک جدید، به 26 بلوک اکتشافی می‌رسیم که در مجموع، حدود 2 میلیارد دلار ارزش سرمایه گذاری این 26 بلوک است.

معاون وزیر نفت با اشاره به قدمت 115 ساله کشف نفت در ایران، اظهار کرد: برای اولین بار در دولت سیزدهم، روش مغناطیس سنجی هوایی به منظور شناسایی و تشخیص و تفکیک لایه‌های رسوبی توسط متخصصان ایرانی و با ابزار هواپیما‌ها و خلبان‌های ایرانی انجام شده که از قبل از انقلاب تاکنون، چنین اتفاقی نیفتاده؛ اکنون این دانش بومی سازی شده و تمامی ابزار‌های مورد نیاز، در داخل کشور تامین شده است.

منبع : https://www.baeghtesad.com/