کشف ۲۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در بوشهر

Author:

 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی “نفت ما”، سرهنگ ستاد یدالله شرفی از امنیت پایدار در مرز دریایی خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: با تلاش شبانه‌روزی مأموران مرزبانی در دریا با هر گونه تخلف در دریا و ساحل برخورد می‌شود.
وی از افزایش ناوگان دریایی و زمینی فرماندهی مرزبانی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با افزایش ناوگان شناوری مرزبانی استان بوشهر امکان حضور مأموران در اعماق مختلف خلیج فارس فراهم شده و تردد همه شناورها به‌صورت مستمر پایش و رصد می‌شود.
فرمانده مرزبانی استان بوشهر برخورد با قاچاق سوخت در دریا را مورد تأکید قرار داد و گفت: با اشراف اطلاعاتی و انجام اقدامات عملیاتی و تشدید کنترل ورود و خروج شناورها، تلاش دریابانان بر مبارزه جدی با قاچاق کالا، سوخت با توجه به پیامدهای سوء اقتصادی قاچاق در دستور کار قرار دارد.
شرفی ضمن اشاره به شناسایی 2 فروند شناور حامل سوخت قاچاق در بنادر استان خاطرنشان کرد: مأموران پایگاه مرزبانی بوشهر و کنگان موفق شدند در 2 عملیات از 2 فروند شناور فاقد هیچ گونه مدارک قانونی 26 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف کنند.
فرمانده مرزبانی استان بوشهر ارزش اقتصادی سوخت‌های قاچاق کشف شده را بیش از 7 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این عملیات 3 متهم دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
وی با قدردانی از مشارکت مردم ساحل‌نشین و مرزدار استان در انجام مأموریت‌های مرزبانی تصریح کرد: در راستای دستورات فرمانده کل قوا، کارکنان مرزبانی استان بوشهر با همکاری و مشارکت مردم ساحل‌نشین با تمام توان با مخلان اقتصادی و قاچاقچیان برخورد قاطع می‌کنند.

منبع: https://www.naftema.com/