سوخت موردنیاز مناطق سردسیر ذخیره‌سازی شده است

Author:

جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با «شانا» از تلاش شبانه‌روزی زنجیره تأمین و توزیع سوخت کشور به‌ویژه در نقاط سردسیر با توجه به پایداری کاهش دما خبر داد و ضمن تأکید بر لزوم همیاری مردم برای مدیریت صحیح توزیع سوخت گفت:

سوخت موردنیاز در تمامی مناطق کشور، به مقدار کافی ذخیره‌سازی شده و در اختیار همه هموطنان قرار می‌گیرد.

در ماه جاری به‌طور میانگین روزانه حدود ۷۴ میلیون لیتر سوخت مایع به نیروگاه‌ها منتقل کردیم و مابقی نیز از طریق موجودی ذخایر تأمین شد که مجموعاً این عدد به ۱۲۰ میلیون لیتر در روز رسیده است.

بخشی از افزایش مصرف بنزین کشور به‌دلیل ازدحام در بخش حمل‌ونقل و خودروهای جدید پرمصرف است که مصرف را در روند افزایشی قرار داده است. افزون بر آن قیمت نیز سبب مدیریت مصرف نشده و در نتیجه سوخت بسیار زیادی به‌ویژه در جاده‌های بین‌شهری به مصرف می‌رسد.

متأسفانه این روند در روزهایی که شهرها تعطیل می‌شوند، افزایشی بوده و ما شاهد هستیم در شرایطی که در استان‌های شمالی دچار کمبود گاز هستیم، همچنان ترددها زیاد بوده و در ویلاهای شمال کشور که گازشان قطع می‌شود، روی مصرف برق تمرکز می‌کنند که این امر نیز حجم مضاعفی را بر نیروگاه‌ها تحمیل می‌کند.

ما در زمستان سال ۸۶ با کاهش شدید دمای هوا روبه‌رو بودیم، اما تفاوت این دوره در پایدار بودن آن است که نیازمند مدیریت مصرف از سوی همه بخش‌هاست.

منبع : https://www.shana.ir