برخی اعضای اوپک تولید نفت خود را تا پایان سال کاهش دادند

Author:

خبرگزاری تاس در گزارشی اعلام کرد که تعدادی از کشورهای شرکت کننده در توافق ائتلاف اوپک پلاس به طور داوطلبانه تولید نفت خود را از اول ماه مه تا پایان سال جاری میلادی باز هم کاهش داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری تاس در گزارشی اعلام کرد که تعدادی از کشورهای شرکت کننده در توافق ائتلاف اوپک پلاس به طور داوطلبانه تولید نفت خود را از اول ماه مه تا پایان سال جاری میلادی کاهش داده‌اند و مجموع کاهش تولید نفت اکنون 1.66 میلیون بشکه در روز برآورد شده است.

بر اساس این گزارش، کشورهای عضو اوپک پلاس در تاریخ 2 آوریل کاهش داوطلبانه تولید نفت خود را تا سال 2023 اعلام کردند.

عربستان سعودی تصمیم گرفته است تولید نفت خود را از ماه می تا پایان سال 2023 به میزان 500 هزار بشکه در روز کاهش دهد، در حالی که امارات 144 هزار بشکه در روز، عراق 211 هزار بشکه در روز، کویت 128 هزار بشکه در روز، عمان 40000 بشکه در روز، الجزایر با 48000 بشکه در روز، قزاقستان با 78000 بشکه در روز و گابن با 8000 بشکه در روز کاهش می‌دهند.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه پیش از این در سال جاری میلادی اعلام کرده بود که روسیه کاهش داوطلبانه تولید نفت خود را به میزان 500 هزار بشکه در روز از میانگین سطح فوریه تا پایان سال 2023 تمدید خواهد کرد.

در 2 آوریل، تعدادی از کشورهای اوپک پلاس کاهش تولید داوطلبانه خود را از ماه می تا پایان سال 2023 اعلام کردند. تصمیمات در مورد این موضوع پس از نشست کمیته نظارت وزرای اوپک پلاس که در 3 آوریل برگزار شد تأیید شد.

مجموع کاهش تولید داوطلبانه نفت در آن زمان 1.66 میلیون بشکه در روز برآورد شده بود و این تصمیم علاوه بر توافقات اجرایی در نوامبر 2022 مبنی بر کاهش 2 میلیون بشکه در روز در چارچوب توافق اوپک پلاس اتخاذ شد.

منبع : https://www.tasnimnews.com/