انهدام شبکه‌های سازمان‌یافته قاچاق سوخت در خلیج فارس/ کشف ۳.۴میلیون لیتر سوخت قاچاق

Author:

رئیس روابط عمومی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به انهدام شبکه‌های سازمان‌یافته قاچاق سوخت از کشف ۳.۴میلیون لیتر محموله فرآورده‌های نفتی قاچاق در خلیج فارس با انجام عملیات دریادلان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ‌خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ غلامحسین حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه برخورد با قاچاق سوخت در خلیج فارس یکی از مأموریت‌های مهم نیروی دریایی سپاه است اظهار داشت: قاچاق سوخت پدیدهی شوم است که سبب تاراج سرمایه ملی می‌شود و نیروی دریایی سپاه پاسداران با رصد شبانه‌روزی و با اقدامات هدفمند اطلاعاتی و عملیاتی با پدید شوم قاچاق و هرگونه تخلف و ناامنی در خلیج فارس برخورد قاطعانه خواهد کرد.

وی از انهدام شبکه‌های سازمان‌یافته قاچاق سوخت در خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: با اشراف و رصد اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای دریادل منطقه دوم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در راستای کشف و انهدام شبکه‌های سازمان‌یافته قاچاق سوخت در خلیج فارس، محموله فرآورده‌های نفتی به‌میزان 3 میلیون و 412 هزار لیتر و به‌ارزش تقریبی 735 میلیارد ریال متعلق به شرکت پ.ن. به‌اتهام قاچاق سازمان‌یافته توأم با اظهارات گمرکی خلاف‌واقع کشف و توقیف شد.

رئیس روابط عمومی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: در این راستا پس از دستور قضایی محموله کشف‌شده قاچاق ذکرشده به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بوشهر تحویل داده شد.

‌حسینی ادامه داد: در فروردین ماه امسال نیز یک فروند شناور خارجی حامل یک‌میلیون و 450 هزار لیتر سوخت قاچاق به‌ارزش بیش از 404 میلیارد ریال قبل از خروج از مرزهای دریایی جمهوری اسلامی ایران توسط رزمندگان دریادل منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس توقیف و با دستور قضایی محموله این شناور نیز تحویل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بوشهر شد.

منبع : https://www.tasnimnews.com/