اجرای طرح بنزینی‌ «کهاب» برای ۲ سال تمدید شد

Author:

تهران- ایرنا- هیات وزیران با تمدید مهلت قانون هوای پاک مبنی بر موظف کردن همه جایگاههای بنزین برای نصب تجهیزات و بهره برداری از طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین) تا پایان سال ۱۴۰۳ موافقت کرد.

به گزارش ایرنا، در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی، با توجه به اتمام مهلت تعیین شده در بند (۱) ماده (۱۶) آیین نامه جرایی ماده (۲) قانون هوای پاک مبنی بر موظف کردن همه جایگاههای بنزین برای نصب تجهیزات و بهره برداری از طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین) تا پایان سال ۱۴۰۱ و اعلام وزارت نفت مبنی بر عدم امکان اجرای طرح مذکور تا پایان مهلت تعیین شده به دلیل مشکلات اجرایی خارج از اختیارات شرکت مجری، هیات وزیران با تمدید مهلت تعیین شده موافقت کرد.

بر این اساس، مهلت تجهیز به منظور اجرای طرح کهاب برای جایگاه های بنزین (بجز جایگاههای تازه تأسیس)، انبارها (بجز انبارهای تازه تأسیس) و نفتکش های حمل بنزین به جایگاه ها، تا پایان سال ۱۴۰۳ تمدید شد.

همچنین به موجب مصوبه دولت، جابجایی سوخت بنزین در سراسر کشور از ابتدای سال ۱۴۰۴، صرفاً توسط نفتکش های مجهز به تجهیزات طرح کهاب انجام خواهد شد.

منبع : https://www.irna.ir/